IRZ - Integrovaný registr znečišťování

::: Pro veřejnost
Vyhledat na stránkách:  Jak vyhledávat... 

Pro veřejnost

Zajímá Vás, v jakém prostředí žijete?

Integrovaný registr znečišťování (IRZ) Vám poskytne informace o znečišťování životního prostředí České republiky vybranými látkami. Více o IRZ.

Údaje o znečišťování jsou spojené s konkrétními podniky. V IRZ najdete informace o znečišťujících látkách v únicích a přenosech, které podniky vypouští, základní informace o podniku a mapy znázorňující podniky ohlašující do IRZ. Využijte možnosti, které nabízí vyhledávání a získáte tak reálný pohled na stav životního prostředí ve vašem regionu.

Na těchto stránkách se dozvíte důležitá fakta o látkách ohlašovaných do IRZ, o jejich dopadu na životní prostření a vlivu na lidské zdraví.

Pokud chcete vědět více o IRZ, prohlédněte si otázky a odpovědi nebo si stáhněte důležité dokumenty.

IRZ se stále dynamicky vyvíjí a v roce 2007 došlo na základě evropského nařízení k výraznému rozšíření počtu sledovaných látek na 93.

Ministerstvo životního prostředí spravuje webovou prezentaci IRZ v souladu se zásadami uživatelské přívětivosti. Přesto neustále hledáme možnosti jak vylepšovat fungování stránek IRZ. Přivítáme proto Vaše poznatky, náměty či připomínky. Samozřejmě nás zajímají i Vaše názory k samotnému integrovanému registru znečišťování. Můžete se na nás obracet prostřednictvím kontaktů nebo helpdesku IRZ.

Službu helpdesk IRZ využijte i v případě, že jste nenalezli hledané informace.